Nyolcvan évvel ezelőtt romokban állt Budapest: egy új kiállítás mutatja be fotókon az akkori állapotokat.

Budapesten nyolcvan évvel ezelőtt ért véget a II. világháború. A várost védő német nácik és szövetségeseik, s a támadó szovjetek csatájában romba dőlt a fél főváros, a harcok elültével óriási pusztítással kellett szembenéznie a város népének.
Az évforduló alkalmából Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ gazdag fényképanyagon keresztül mutatja be a fővárosi épületállományt ért pusztítást,
illetve betekintést enged a II. világháborút követően meginduló újjáépítésbe.
A budapesti Bajza utca 10. alatti Műhelytér kiállítóterében nyílt meg az új tárlat, ami a város nyolcvan évvel ezelőtti összképét mutatja be a látogatók számára.
A kurátorok – Dékány Melánia, Kovács Evelin és Köntzey Mercedes – több százezres fényképgyűjteményből válogatva jelenítették meg az 1944–1955 közötti időszakot. Korabeli Filmhíradó-részleteket is megtekinthetünk a tárlaton. Keller János és Váradi Eszter Sára, a székesfehérvári Vörösmarty Színház társulatának tagjai ostromnaplók felolvasásával idézik meg a korszakot.
A kiállítás kurátorai a II. világháborúhoz kapcsolódó családi történeteik megosztására is bátorítják a látogatókat az erre a célra elhelyezett emlékfal segítségével.
Fotó forrása: memmdk.hu