A cserépváraljai Munkás Szent József templom felújításának tervezői, a Partizan Architecture építészei kapták az elismerést.

2004-ben Molnár Péterné Baló Borbála és Winkler Barnabás építész alapították a Molnár Péter-emlékdíjat. A díjat a szakma elismert szereplői ítélik oda olyan tervezőknek, akik
munkáikkal túlmutatnak az aktuális építészet divatokon, mellőzik a hatásvadászatot, és belülről táplálkozó, fenntartható építészet képviselnek
– úgy, mint a díj névadója, Molnár Péter.
Molnár Péter (1925-2000) a múlt század ötvenes éveiben indult el az építészi pályán. Örökösei és méltatói szerint Molnár nem vetett papírra soha öncélút, használhatatlant, nem dőlt be a pillanatnyi trendeknek és divatoknak, hosszabb távon gondolkodó építész volt.
A Molnár Péterről elnevezett díjat Winkler Barnabás építész alapította és hosszú ideig finanszírozta, a névadó felesége, a most 95 éves Baló Borbála támogatásával. A jelenlegi kuratórium tagjai: Fábián Gábor, Ferkai András, Frikker Zsolt, Kalmár László, Mónus János, Nagy Márton, Pazár Béla, Zombor Gábor.
A kitüntetést 2024-ben Major Zoltán és Müllner Péter, a Partizan Architecture építészei nyerték el. Ők a cserépváraljai Munkás Szent József templom felújításának tervezői.
A díjat elnyert építészek 2013-ban, illetve 2014-ben diplomáztak, és 2021-től ketten alkotják a Partizan Architecture-t. Nevük magyarázata: a partizán építészet legfontosabb jellemzője, hogy a tervező nézőpontja nem absztrakt és kívülálló, hanem valóságos és résztvevői; az építész nem csupán alkotóként, hanem használóként is gondolkodik, és eszerint alakítja tereit.
Nyitókép: A cserépváraljai Munkás Szent József templom, Wikipedia