Átadták hazánk első onkológiai intervenciós részlegét a Baross utcában.
Új részleg segíti a daganatos betegek kezelését a Semmelweis Egyetemen. A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Onko-intervenciós Részlege a Baross utcában nyílik meg országos centrumként, széles kezelési portfolióval.
Az új központban, mint arról az egyetem beszámol, a hővel történő daganatroncsolás teljes skálája elérhető lesz, emellett jelentős szerepe lesz az oktatásban és a kutatásban is.
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a központ átadásakor arról beszélt: az intézmény az ország és a régió legkiválóbb egyetemeként továbbra is a lehető legmagasabb színvonalra törekszik − célja bekerülni a világ száz legjobb egyeteme közé −, legyen szó oktatásról, kutatásról, betegellátásról.
A két éve átadott, az egész régióban egyedülálló sztereotaxiás navigációs rendszer pedig az elsődleges és áttétes máj-, vese-, hasnyálmirigy-, tüdő- és csontdaganatok kezelésének tervezését könnyíti meg, pontosabbá teszi a termoablációs beavatkozásokat. Mindemellett a központ zászlóvivő a vese-, máj-, és egyéb lágyrészbiopsziák terén is.
Merkely Béla hangsúlyozta: a daganatos megbetegedések a második leggyakoribb haláloknak számítanak Magyarországon. Emiatt különösen fontos, hogy szélesítsék az egyetemen elérhető onkológiai ellátásokat, bővítsék a klinikai portfóliónkat, hogy az új technológiákat elsőként ott alkalmazhassák, ahol a jövő orvosait képzik.
Dr. Deák Pál Ákos klinikai főorvos, a központ vezetője, az Intervenciós Radiológiai Tanszék tanszékvezető-helyettese arról beszélt: a központ átadásával Magyarországon is elérhetővé válnak a világ legmodernebb intervenciós radiológiai, minimál invazív kezelési technológiái – mivel országos centrumként működik, ezért az ország bármely egészségügyi intézményéből fogadják a helyi onkoteamek javaslata alapján küldött betegeket.