Átadták az Állatorvostudományi Egyetem három felújított pavilonépületét. Az 1880-ban átadott campus épületei 7,3 milliárd forintból újultak meg.
A felújítás után az épületekben olyan tudományos műhelyeket alakítanak ki, amelyek garantálják az oktatás és kutatás nemzetközi beágyazottságát és sikereit. A megkezdett fejlesztések folytatásaként tervezett új épületkomplexum, az Összehasonlító Orvostudományi Kutató Központ lehetőséget teremt majd teret további tudományos felfedezésekre.
Összesen 4.250 négyzetméter alapterületen megújult 3 nagyelőadó, 11 gyakorló tanterem és műtő, 6 laboratórium,
de az oktatási és kutatási feladatokat ellátó terek korszerűsítése mellett a felújítás az egyetem munkaszervezési infrastruktúra igények kielégítésére is koncentrált: az épületek tetőtér-beépítésével mintegy 1000 négyzetméter új laboratórium és irodatér jött létre.
Sótony Péter, az egyetem rektora az átadón hangsúlyozta: az egyetemi épületek megújulása nem csupán a múlt tisztelete, de a jövő iránti elkötelezettség jelképe is. Kiemelte: világon harmadikként alapított Állatorvostudományi Egyetem már 1787 óta oktatja az állatgyógyász szakembereket, a jelenleg is otthonául szolgáló épületegyüttest Steindl Imre, az Országház tervezője álmodta meg.
Az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök arról beszélt: a magyar állattudomány ma is világhírű, az egyetem a bizonyítéka, hogy milyen messzire juthatunk, ha ezeréves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni. Szerinte joggal lehet rá büszke minden magyar ember, hogy
az egyetem a világ 150 legjobbja között van,
de a magyarok célja, hogy az egyetemek a világ legjobbjai közé kerüljenek.
Forrás: MTI