Neves nemzetközi magazin toplistájára került a velencei magyar pavilon

hely.hu

A rangos olasz kortárs művészeti és kulturális magazin, az Artribune minden évben összeállítja a Velencei Biennále toplistáját.

A budapesti Ludwig Múzeum felhívja a figyelmet: az Artribune Velencei Biennáléról szóló toplistájára idén a kiállításuk, a Nincs itt semmi látnivaló is felkerült. A Corriere della Sera szintén ajánlja a kiállítást.

„Magyarország – Éljenek azok az építészek, akik már nem építészek”

– írja az Artribune, bemutatva: „A NEM több” – ez a mottó olvasható nagybetűkkel a Magyar Pavilon belső homlokzatán, provokatív módon, olyan emberek sikertörténeteivel inspirálva a látogatókat, akik építészeti tanulmányaik során eltávolodva a szakmától, viszonyítási ponttá váltak.

A Magyar Pavilon belseje
MTI

Mint arról a Hely.hu is beszámolt: a 19. Velencei Építészeti Biennálét Intelligens. Natural. Artificial. Collective címmel rendezik meg, fő témája az intelligencia.

A magyar kiállítás a Biennále főkurátora, Carlo Ratti kiáltványára reflektál, aki szerint „ahhoz, hogy szembenézhessünk a lángoló világgal, az építészetnek a körülöttünk lévő összes intelligenciát mozgósítania kell”. A Magyar Pavilon egy speciális, ugyanakkor globális jelenséggel, az építészi pályaelhagyás és az ebből következő sikeres pályamegtalálás kérdésével foglalkozik.

A Magyar Pavilon olyan építésznek indult alkotók munkásságát mutatja be, akik az építészeti tudásukat szakmán kívül kamatoztatják és sikereket értek el.

Pintér Márton kurátor és fiatal építészcsapata tizenhárom magyar sikertörténetet mutat be, olyan építészként végzett neves alkotók munkásságát tárja elénk, akik az építészeti tudásukat a tanult szakmájukon kívül vitték sikerre, és kamatoztatják ma is.

Van közöttük feltaláló, tudós, zenész, közéleti, kulturális és médiaszakember, egyetemi oktató. A közös bennük, hogy pályájuk építészként indult, s végül rokonterületekre vagy egészen más terepre exportálták a megszerzett tudásukat. Míg az építészetet szigorú szabályok kötik, addig a sikertörténetek szereplői pályaképéből az olvasható ki, hogy pályamódosítással, új utakon járva hogyan lehet kreatív és innovatív megoldásokat találni.

Forrás

Fotó: archív