A XIX. század első felében épült, impozáns közintézmény sok ezer négyzetméteren újul meg.
Nagyszabású munkálatok kezdődnek Miskolc szívében: felújítják a vármegyeháza klasszicista épületét. A Városház téri épületet uniós forrásokból születik újjá. A műemlék épület több mint 4000 négyzetméteres alapterületű, és a homlokzata is több mint 4200 négyzetmétert tesz ki.
A felújítások érintik a vármegyeháza mészkőlapokból álló lábazatát, lecserélik, illetve felújítják az épület 224 darab külső nyílászáróját. Tizenkét darab ablakot, illetve ajtót műemléki értékűnek nyilvánítottak, amit majd farestaurátor szakemberek fognak felújítani.
A munka nem áll meg ezzel: közel 15 ezer négyzetméternyi falfelületet kell majd újra kifesteni; a pinceszinten a talajnedvesség miatt kell szigetelési munkát végezni; az épületet pedig akadálymentesítik. Megújul az épület gépészete is, a fűtéstől és hűtéstől az elektromos hálózatig.
Borsod vármegye miskolci székhelyét az 1820-as években kezdték építeni klasszicista stílusban, egy barokk épület helyén. A homlokzatot az 1840-es években építették meg, a kivitelezés hosszú éveket vett igénybe, ráadásul 1843-ban tűzvész pusztított a falak között. Végül Hild József tanácsai nyomán fejezték be az épületet.
A felújítási munkálatokra pályázatot írtak ki, amire a hónap végéig várják a jelentkezőket.
Forrás: Magyar Építők