Képeken, hogy épül az ország egyik leghosszabb hídja Mohácsnál

hely.hu

Jelentős mérföldkőhöz érkezett a Mohácsi Duna-híd és a hozzá kapcsolódó úthálózat fejlesztése: az építkezés a tervek szerint halad, és Magyarország egyik legnagyobb közútfejlesztési beruházásaként új szintre emeli a térség közlekedési kapcsolatait – derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) tájékoztatásából.

A projekt három fő szakaszból áll: az első szakaszban az alföldi oldalon az 51-es főúttól Újmohácsig 19,5 kilométer hosszban épül új, 2×2 sávos főút. Az év végére a szakaszon több mint 10 kilométeren fejeződhetnek be a töltésalapozási munkák, valamint befejeződnek az előkészítő munkálatok, mint a fakivágás, az épületbontás és a régészeti feltárás.

Így épül a Mohácsi Duna-híd és a környéke:

Kattints a fotókra a galéria megtekintéséhez!

A második szakaszban épül a monumentális, 756 méter hosszú Mohácsi Duna-híd, amely három szerkezeti egységből áll. A híd főbb szerkezeti elemeinek – főtartók, pályatáblák, ívek – gyártása és a mederpillér előkészítése már zajlik, a part menti szakaszokon pedig megkezdődött az acél hídelemek szerelése. A híd szerkezeti elemei a két parton külön-külön épülnek meg, majd

speciális tolóeljárással kerülnek végleges helyükre a Duna felett.

A harmadik szakaszban a hídhoz csatlakozóan 8,5 kilométeres új 2×2 sávos közút épül az M6-os autópályáig. Ezen a szakaszon már véget értek az előkészítő munkák, jelenleg töltésalapozás, talajstabilizációs, közműkiváltási munka zajlik, az év végére itt is elérhetik a 70 százalékos készültséget a burkolatépítés.

A híd és az új útszakaszok stratégiai fontosságúak a régió számára.

Mohács és térsége közvetlen kapcsolatot kap a 2×2 sávos országos gyorsforgalmi úthálózathoz, emellett új dunai átkelési lehetőség is létrejön, amely jelentősen javítja a megközelíthetőséget, infrastruktúrát.

Az ÉKM tájékoztatása szerint az egyedülálló építési technológiával készülő híd kivitelezése jelenleg a tervezett ütemben zajlik, és a következő hónapokban látványos előrelépések várhatók.

Forrás: MTI, ÉKM
Nyitókép, képek: ÉKM