Az ország megannyi Petőfi utcájának lakóit mutatja be egy új kötet.
Könyvbemutatóra és beszélgetésre kerül sor a budapesti ISBN galériában december 10-én 18.00 órakor.
A születése óta eltelt két évszázadban divat volt azon töprengeni, mit gondolna ma Petőfi. Egy csapat alkotó arra volt kíváncsi, hogy ha most indulna vándorútjára, vajon mit látna: Hogyan élnek ma a magyarok?
Mint közölték: Petőfiről nevezték el a legtöbb utcát Magyarországon, ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk. A Pictorial Collective dokumentarista fotós kollektíva kilenc tagja a Petőfi utcák 266 ezer lakójának világát örökítette meg, akik főként a fővároson kívül, vidéken élnek. A fényképeiken kirajzolódó, a határon túlra is átnyúló képzeletbeli Petőfi utca a mai magyar társadalomról, azon belül is leginkább a nem létező, de mégis sokat emlegetett „átlagmagyarról” kísérel meg szubjektív látleletet adni, írják az alkotók.
Az országos korképet felrajzoló fotóprojektet Szálinger Balázs József Attila-díjas költő érzékeny szövegei árnyalják tovább, a képeken kirajzolódó társadalmi merítést pedig Kovách Imre vidékszociológus előszava támasztja meg. Az album szerkesztője Virágvölgyi István, a Capa Központ művészeti vezetője, a 2023-as kiállítás kurátora, a kifejezetten igényes és progresszív könyvtárgyat pedig Polgárdi Ákos kiváló tervezőgrafikus, a Magyar Könyvtervezés Díj alapítója tervezte.
A december 10-ei beszélgetés résztvevői Bácsi Róbert László, Bődey János, Hirling Bálint, Mohai Balázs, Pályi Zsófi, Urbán Ádám, Végh László, Virágvölgyi István lesznek. Moderál: Szálinger Balázs.