A világkiállításon is érdeklődnek a Magyar Építészeti Múzeum tervei iránt

hely.hu

A Japánban, Oszakában most zajló expón is bemutatkoztak a megvalósítás alatt álló épület tervei.

Az Oszakai Világkiállításon Almássy Kornél, a Magyar Építészeti Múzeum és a Műemléki Dokumentációs Központ igazgatója

a Budapesten zajló vagy épp már befejezett fejlesztésekről tartott előadást az oszakai világkiállításon.

Előadásában felhívta a figyelmet olyan felújításokra, mint a Parlament, a Lechner Ödön-féle Postatakarékpénztár rekonstrukciója, illetve a budai Várban zajló visszaépítések. Kiemelte a Városligetet is, ahol teljes körű megújítás történik napjainkban.

A Városliget kapcsán elmondta: a két éve átadott Néprajzi Múzeum és a világhírű japán építész, Sou Fujimoto által tervezett Magyar Zene Háza épülete, a jövőben megújuló és fotómúzeumként funkcionáló villa, valamint a Városligetben ma is működő Szépművészeti Múzeum és a kortárs művészeteknek teret adó Műcsarnok épületei és a megújult park területe világszínvonalú kikapcsolódási pontot és kulturális élményt jelentenek a budapestieknek és az idelátogató turistáknak egyaránt.

A megvalósulás alatt álló új Magyar Építészeti Múzeumról szólva arról beszélt: a Városliget közelségében található a terület, ahol az intézmény meg fog születni.

Az új épület szimbolizálja a hazai népi építészet világát a pajta vagy csűr alakjával,

másfelől felidézi a magyar iparművészet leghaladóbb értékeit és emlékeit a színes, eozinhatású üvegkerámia cserepekkel.

A leendő kiállítás ismertetése során kiemelte a kiállítási program megtervezéséhez 3 kontinensen 10 ország 14 városát, 26 intézményét és 60 kiállítását keresték fel, látogatták meg szakmai tapasztalatszerzés érdekében. A MÉM MDK igazgatója rámutatott, hogy a leendő kiállítások jellemzően nem az építészeknek fognak szólni, hanem az átlagembernek, akik – bár nem is sejtik – de nap mint nap találkoznak az építészet kihívásaival.

Forrás

Fotó: látványterv, archív