Kovács Csaba építész lett a MOME új rektora

hely.hu

Három jelölt közül választhatott a Szenátus, végül a megbízott rektorra esett a választás.

Döntött a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Szenátusa, Kovács Csaba Ybl-díjas, Prima Primissima díjas építész lett az intézmény új állandó rektora. Kovács több évtizedes tervezői és oktatói tapasztalattal rendelkezik, korábban az Építészeti Intézetet is vezette, 2025. március 20. óta a MOME megbízott rektora.

A MOME Alapítvány kiírt pályázatára hárman jelentkeztek: Kovács, Jurgen Bey és Vargha Balázs, akik április 27-én ismertették a Szenátus előtt programjaikat, majd május 29-én nyílt rektori vitán vettek részt. Ezen túl egyeztettek az egyetem munkatársaival, programjukat írásos formában is megosztották.

Másfél évvel ezelőtt nagy port kavart a MOME-n és azon túl,

amikor Koós Pál rektor három tudásközpont élére nem nevezte ki a Szenátus által támogatott jelölteket, négy esetben pedig annak támogatása nélkül jelölt ki vezetőket. A távozását követelő hallgatói petíciót állítólag a hallgatók háromnegyede, az oktatók negyede aláírta, a Szenátus pedig 2025 februárjában felmentette Koóst, és Kovácsot nevezte ki megbízott rektornak.

Az új rektor várhatóan 2026. augusztus 1-jén kezdi meg négyéves megbízatását az egyetem élén.

Forrás és nyitókép: MOME

Érdekel, mi a helyzet nálunk? Iratkozz fel!

* kötelező mező
Adatvédelmi nyilatkozat