Nyíljanak meg a templomok a hőség elől menekülők előtt is

Erre hív fel a katolikus Egyház

Aki rendszeresen jár templomba — akár hitéleti, akár művészeti érdeklődésből — az alighanem tapasztalta, hogy a régi templomok ellenállnak a forróságnak és sokszor a legrekkenőbb hőségben is kellemesen hűvös klíma fogadja a betérőt.

Erre is tekintettel Székely János szombathelyi püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke az alábbi felhívást tette közzé, amiben a templomok megnyitására szólít fel a hőségriadó idejére.

Nyissuk meg templomainkat a hőség idején!

A nyári hőhullámok, különösen is a tetőző kánikula számos ember egészségét veszélyeztetik, különösen az idősekét, a kisgyermekekét, a krónikus betegekét és a hajléktalanokét. Ezért arra hívjuk keresztény közösségeinket, hogy a mostani, forró napokon, különösen is a nap legmelegebb óráiban nyissák meg templomaik ajtaját, hogy azok menedékhellyé válhassanak. Erre különösen is alkalmasak a forgalmasabb területekhez közelebb eső, régebbi építésű templomépületek. Legyenek ezek olyan helyek:

ahol bárki megpihenhet és felfrissülhet;

ahol akár egy pohár ivóvíz, egy csendes pad vagy néhány perc nyugalom várja a betérőket;

ahol a keresztény szeretet tettekben mutatkozik meg.

Amikor a forróság idején kitárjuk templomaink kapuját, ezzel egyszerre szolgáljuk embertársaink testi jólétét és lelki megerősödését, a keresztény szeretet és az egymás iránt érzett felelősség megvalósulását.

A régi templomok tervezőít és építőit dicséri, hogy vastag falaik, nagy belmagasságú tereik és árnyékos belső világuk a klímaváltozással is dacol.

Míg az üdvözlendő kezdeményezés mögött a keresztény lelkiség mellett alighanem az a gondolat is meghúzódik, hogy akik talán rég jártak templomban felfedezhetik, hogy a megszentelt falak között nem csak a testük üdül fel.

Érdekel, mi a helyzet nálunk? Iratkozz fel!

* kötelező mező
Adatvédelmi nyilatkozat