Rekordév után jön a fürdők felújítása és újak nyitása Budapesten!

hely.hu

Négymillióan jártak tavaly a budapesti fürdőkben, itt vannak az új tervek.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. 2024-ben árbevételben is és az adózás utáni eredményben is csúcsot döntött: 26,3 milliárd forint volt az árbevétel, az adózás utáni eredmény pedig meghaladja a 6,2 milliárd forintot. Erről Szűts Ildikó. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója beszélt az InfoRádióban.

Mint elmondta: egy ideje már az időjáráshoz alkalmazkodva nyitják meg a budapesti strandokat. Húsvétkor már megnyitották a Palatinuson a Margaréta-medencét. Május 31-től az egész évben működő fürdők – Paskál, Pesterzsébet, Csillaghegy – mellett már elérhető lesz a strandterület is; a Palatinus, a legnagyobb strandfürdő viszont már május 17-én is fogad vendégeket. A római parti és pünkösdfürdői strandok június 14-15-én nyitnak majd ki.

Római Strandfürdő
Wikipedia
A tavalyi évben négymillióan fordultak meg a fürdőkben és a strandokon,

ezt nem is akarják növelni, mert nem szeretnének zsúfoltságot. „Az üzleti siker egy nagyon tudatos stratégia eredménye. Eldöntöttük azt, hogy megpróbálunk olyan árazási stratégiát kialakítani, ami a külföldi és a hazai vendégek számára is vállalható belépőárakat tartalmaz, de a hazai vendégeknek rendkívül nagy kedvezményrendszert is biztosít”, mondta a vezérigazgató.

Nagyszabású rekonstrukciók előkészítése is zajlik. A Gellért fürdő az idén ősszel bezár, 2026 második felében kezdődhet a rekonstrukció, és 2028-ban térhetnek majd vissza a vendégek a megújult létesítménybe.

A hosszú évek óta bezárt Rác fürdő sorsa még mindig kérdéses.

A Rácot 2021-ben vásárolta vissza a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egy felszámolási eljárásban. Jelenleg a korábban elkészített műszaki megvalósíthatósági tanulmány felülvizsgálata zajlik, most a főváros döntésére vár a társaság, de a vezérigazgató reménykedik, hogy lehetőséget kapnak a fürdő felújítására.

A Széchenyi fürdőben a termálrészleg átalakítását 2024-ben elkezdték, a tervek szerint három ütemben négy és fél milliárd forintért újulhat meg, az idén jöhet ennek a második szakasza, most az úszómedence és környezete változik meg, ezzel várhatóan június végére el is készülnek.

A dunai fürdőket is tervezik.

A BGYH vizsgálja a folyami fürdőzés lehetőségeit, mert a mérések szerint a Duna vízminősége kiváló;

Szűts Ildikó szerint csak esőzés jelent veszélyt, mert a csapadék bármit bemoshat a folyóba. Most vizsgálják, hogy miként lehet a Dunát visszaadni fürdésre: négy helyszínt is javasolnak, most várnak a hatósági és a kormányhivatali engedélyekre. A vezérigazgató szerint július elején a már korábban kipróbált Római-part mellett még egy helyen nyílhat Duna-fürdő Budapesten.

Forrás

Fotó: Wikipedia